Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.11.2021 16:13 (Üye) Soru : mrb.lar kişinin şu an emekli olma zamanı gelmiş ama şöyle bir durumu var ilk işe giriş tarihi 1990 ama o tarihten önce bir kurumda 3 yıllık hizmeti var ve kanunen geriye dönük hizmet tespit davası açabiliyor. ve kazanması da muhtemel buradaki soru şu hizmet tespit davası açarak işe giriş tarihini 1987 yılına çekmesi günlerine 3 yıl daha ekletmesi maaşına nasıl etki yapar maaşını arttırırmı ne oranda arrtırır yoksa olumsuzmu etkiler yani hizmet tespit davası açmasına değermi ? tşk ler iyi çalışmalar

Cevap : Kişinin sigortalılık statüleri tarih ve cinsiyet gibi özlük bilgileri olmadan hesaplama yapılamamaktadır. Ama büyük olasılıkla dönem itibariyle kazanılan üç yıl emekli maaşına olumlu yönde artış sağlayacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.