Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.11.2021 11:17 (Üye) Soru : Merhaba, gerçek faydalanıcıya ilişkin bildirimi yeni kurulan firma için örneğin kuruluşu, ticaret odasında tescili Ağustos ayında fakat vergi dairesi tarafından yoklaması Ekim ayında tutulmuş ve vergi dairesi şifreleri Ekim ayında verilmiştir. Bu firmanın gerçek faydalanıcı bildirimi için başvuru internet vergi dairesi sistemi üzerinden mi yapılacak? Yoksa geçici vergi ekinde mi bildirilecek? Bu durumda 1 aylık süre geçmiş oluyor. Aynı şekilde bilgi değişikliklerinde de geçici vergi ekinde mi bildirilecek?

Cevap : Yeni kurulan şirket için form GİB internet VD sisteminden şirketin kuruluşunun VD tarafından tescilinden itibaren 1 ay içinde verilecek Aşağıdaki linki inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/2795/Mevzuat-Dosya/Gercek-faydalaniciya-iliskin-bildirim-formu-hakkinda-aciklama-ek-25082021.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.