Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.11.2021 11:25 (Üye) Soru : Sn.Danışmanım, Tapu da iskele olarak geçen, Yat bağlama limanı olarak anılan ve Kıyı İşletme Tesisi olarak ruhsatlanan Yat ve Teknelerin bağlandığı ve barındığı yerlerin amortisman oranı kaç yıldır. Teşekkür ederim.

Cevap : 36.3. Gemi ve Botların İnşa Edildiği Kuru Rıhtım ve Saha Uygulamaları: (36.1 ve 36.2.)sınıflarına dahil edilmeyen gemi, bot, gemi yüzdüren dubalar, rıhtımda kullanılan delme araçları ve özel fabrikasyonların imalatında ve tamirinde kullanılan iktisadi kıymetler ve su, kanalizasyon ve elektrik sistemleri gibi yüzen ve sabit kuru rıhtımlar, gemi havuzları, İSKELELER, gemi güzergâhları ve bütün diğer saha uygulamaları (Binalar ve bunların yapısal eklentileri hariç) FAYDALI ÖMÜR 16 YIL, YILLIK ORAN % 6,25 Aşağıdaki link de bulunan Amortisman listesini inceleyiniz. https://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/user_upload/Yararli_Bilgiler/amortisman_oranlari.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.