Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.11.2021 13:43 (Üye) Soru : Sayın yetkili 182002-Ses ve görüntü kayıtlarının çoğaltılması hizmetleri (cd lerin DVD lerin kasetlerin ve benzerlerinin kopyalarının çoğaltılması işi ile iştigal edecek açılış yapacağım. Ticari defter olarak İşletme defteri tutulması gerekiyor diye düşünüyorum. Serbest Meslek defteri olma ihtimali var mıdır? Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Cevap : Elde edilecek kazanç Ticari kazanç dır. İşletme defteri tutulur. SERBEST MESLEK ERBAPLARI : Serbest meslek faaliyetini kendi nam ve hesabına, mutat meslek halinde ifa eden; avukat, doktor, diş hekimi, veteriner hekim, mimar, mühendis, müşavir, serbest muhasebeci,serbest muhasebeci mali müşavir, yeminli mali müşavir, danışman, ressam, yazar, bestekar, kimyager, noter, Gümrük komisyoncuları, bilumum borsa ajan ve acenteleri,öğretmen, artist, konser veren müzik sanatçıları. menajer, senarist, yönetmen, ebe, sünnetçi, arzuhalci, rehber ve sağlık memuru vb. kişiler serbest meslek erbabıdır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.