Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.11.2021 15:48 (Üye) Soru : Sayın Üstadım Merhaba, V.U.K 509 Sayılı Tebliğinde değişiklik yapılmak üzere bir TASLAK tebliğ yayınlandı. Bu taslak tebliğ tebliğe dönüşür ise, buna göre, 01.01.2021 Hesap Döneminde 10 Milyon ve üzeri ciro yapan firmalar E-İrsaliyeye geçmek zorundalar. Nakliye ya da Lojistik firmaları E-İrsaliye kapsamına giren firmaların ürünlerini taşırken taşıma irsaliyesi düzenlemek zorundalar. Bu durumda lojistik firmaları da 2021 Döneminde 10 Milyonun üzerinde ciro yapmışlarsa Taşıma irsaliyelerini E-İrsaliye olarak mı yoksa kağıt olarak mı düzenleyecekler, bilgi verebilir misiniz?

Cevap : Merhaba; ilgili taslak henüz yürürlüğe girmediğinden ve GİB tarafından değişiklik yapılabileceğinden, yürürlüğe girdikten sonra cevaplandırmak doğru olacaktır iyi günler
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.