Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.11.2021 09:58 (Üye) Soru : İşyerimiz mağazası olan bir giyim firmasıdır İşyerimiz internet üzerinden de (İnstagramda sipariş alınmaktadır) sipariş almaktadır alıcılar ödemelerini şirket hesabımıza banka havalesi ile yapmaktadır Bu şekilde internet üzerinden sipariş alınıp kargo ile göndermiş olduğumuz kıyafetler için 1.500 TL altı satışla ilgili yazarkasa fişi düzenlememiz yeterli olur mu? Yoksa kargo ile gönderilen satışlarımıza fatura düzenlemek zorundamıyız? Normal mağazadan alışveriş yapanlara yazarkasa düzenliyoruz internetten sipariş verenlere de yazarkasa fişi düzenleyemez miyiz? Alıcılar % 99 mükellef olmayan şahıslardır. Teşekkürler

Cevap : Nihai tüketicilere yapılan satış nasıl yapılır ise yapılsın 1.500 TL nin altındaki satışlar için ÖKC fişi düzenlenebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.