Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.12.2021 17:09 (Üye) Soru : Selamlar, E-faturada "İrsaliye yerine geçer." ifadesini kullanabilir miyiz? Kağıt olarak sevk irsaliye kesmek zorunda mıyız?

Cevap : Merhaba; VUK 509 Kapsamında; e-Fatura uygulamasına kayıtlı mükelleflerin birbirlerine düzenledikleri e-Faturada, düzenleme tarihi yanında düzenleme zamanının da saat ve dakika olarak gösterilmesi halinde e-Faturanm kâğıt çıktısı irsaliye yerine geçer. Söz konusu kâğıt çıktıya “İrsaliye yerine geçer.” ifadesinin yazılması ve kâğıt çıktının satıcı veya yetkilisi tarafından imzalanması zorunludur. Ancak bu imkândan yararlanabilmek için e-Faturanm malın teslimi anında düzenlenmesi gerekir." e-irsaliye kullanıcısı ise mükellefiniz e-irsaliye kullanmanız gerekir iyi günler
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.