Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.11.2021 14:57 (Üye) Soru : Şirketin satış yaptığı ürünlerin kdv oranları talep edilmektedir. 1-Buhar dengeleyici örtü ; iki Dokusuz örtüsüz kumaş ( nonwoven-spunbond) arasında polietilen yada membran laminasyon işlemi yapılmaktadır.(Isıl işlem veya Eva film kullanarak) 2-Buhar kesici örtü ; Dokusuz örtüsüz kumaş ( nonwoven-spunbond) üzerine opp (metalize film) laminasyonu Eva film laminasyon yada ısıl işlem ile yapılmaktadır. Yapılması durumunda oluşan nihai ürünün KDV oranlarını arz ederiz.

Cevap : KDV oranları için Web sayfamızdaki mevzuat / pratik bilgiler vergi bölümün de bulunan listelerden yararlanınız. Bahsettiğiniz teslim için I (Bir) sayılı listede ise ; % 1 , II (İki) sayılı listede ise; % 8 her iki listede de yoksa genel oran olan % 18 uygulanır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.