Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.11.2021 10:22 (Üye) Soru : Merhaba, Aşağıda detayı olan 2 soru hakkında değerli desteğinizi rica ediyorum. 1- Herhangi bir Yeminli Mali Müşavir, 1 yıllık süre zarfında ortalama kaç firma ile Tam Tasdik sözleşmesi imzalayabilir? 2- Sözleşme ifası sırasında oluşan ortalama gider kalemleri ve kârlılık durumu nedir? İyi çalışmalar dilerim.

Cevap : 3568 sayılı yasa kapsamında hizmet veren SM,SMMM ve YMM ler için belirlenmiş bir kota sınırlaması yoktur. Dilediği kadar müşteriye hizmet verebilirler .GV mükellefi olan Meslek mensuplarının giderleri GVK 68. madde ve Mesleki şirketler için ise GVK 40. madde de belirtilen giderlerlerdir. Mesleki faaliyette kar marjı veya oranı olmaz. Maliye Bakanlığınca yayımlanan ücret tarifesi uygulanır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.