Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.12.2021 11:29 (Üye) Soru : Merhaba 31.12.2021 tarihi itibari ile büromu kapatacağım ve 01.01.2022 tarihinde bağımlı olarak çalışacagım bu durumda aralık beyanları , geçici vergi , gelir vergisi ,kurumlar vergisi ,ekim kasım aralık defter yüklemeleri vb beyannameler nasıl verilecektir. Maliye şifresi ne zaman kapatılacaktır,bağımlı olarak çalışılacak yer için yeniden mi şifre almak lazım konu ile ilgili süreç hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim iyi çalışmalar..

Cevap : VD şifrenizi 31/12/2021 tarihi itibari ile kapatacaktır. Geçici vergi , gelir vergisi ,kurumlar vergisi ,ekim kasım aralık defter yüklemeleri vb beyannameler Başka bir meslek mensubu ile müşteriler arasında yapılacak ARACILIK SÖZLEŞMESİ İLE VERİLECEKTİR. Uygulama için GİB e beyan bölümü ile görüşünüz. Bağımlı olarak çalışmanız halinde VUK 340 seri nolu Gn.Tb. çerçevesinde Şirket adına şifre alınacaktır. Bu şifre alımı için Odadan kayıt belgesi almanı gerekir
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.