Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.12.2021 13:02 (Üye) Soru : İyi akşamlar, e defter dönem seçimi hakkında bir bilgi almak istiyorum. 2021 yılında 3 er aylık dönemler halinde e defter gönderimi yapılan bir mükellef için ; 1-2022 yılı için de yine dönem tercihi 3 aylık olarak yapmak gerekir mi? Yoksa ilk yıl yapılan tercihe göre yeni yılda da aynı şekilde devam eder mi? 2-2021 yılında aylık gönderdim yapılan mükellef isterse 2022 yılı için 3 aylık tercihe geçiş yapabilir mi? Yapabilirse en geç ne zaman başvuru gerekir.

Cevap : Merhaba; daha önceki tarihlerden bu yana e-defter mükellefi olanlar; aynı yükleme tercihi üzerinden çalışmaya devam edecek ise; tekrar tercih yapmasına gerek yok. Yükleme tercihini değiştirmek istiyorsa Ocak ayında tercihini değiştirebilir iyi günler.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.