Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.12.2021 09:52 (Üye) Soru : Üstadım Merhaba, Benim sorum 27103 sayılı Tam teşvik kanunu ile ilgili olacak, Firmamızda Geçen senenin işçi ortalaması 5 olarak görülüyor. 2021 yılının Kasım ayında 3 eleman çalışıyor. Aralık ayında 2 eleman daha firmaya işe giriş bildirimlerini yaptık. 27103 sayılı kanundan ikisi de 5.personel olarak faydalanıyor. görülüyor. son durumda Toplam personel sayımız 5 oluyor. Hocam, Son işe aldığımız 2 elemanında 27103 sayılı kanuna göre teşvikten faydalandıra bilir miyiz yoksa Personel sayısı 5 olduğu için sadece bir tanesini mi faydalandıra biliriz. Teşekkür ederim.

Cevap : Sigortalının işe giriş tarihinden önceki takvim yılına ilişkin işe alındıkları işyerinden bildirilen aylık prim ve hizmet belgelerindeki veya muhtasar prim hizmet beyannamelerindeki ortalamaya ilave olarak çalıştırılması, gerekmektedir
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.