Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.12.2021 15:40 (Üye) Soru : Nakdi sermaye artışından kaynaklı vergi indirimini 2020 yılı ıcın kıst uyguladık. 2021 ıcınde tamamını ındırım konusu yapacagız. Sorum su kı; bu ındırımlerın belırlı bır yararlanma suresı var mıdır? 2020 de yaptıgım sermaye artısından kaynaklı ındırımı her son donem gecıcı+kurumlar vergısınde ındırım konusu yapabılıyor muyuz?

Cevap : Kazancın yetersiz olması nedeniyle ilgili hesap döneminde indirim konusu yapılamayan tutarlar, izleyen hesap dönemine ilişkin geçici vergilendirme dönemlerine ait geçici vergi matrahlarının tespitinde indirim konusu yapılabilecektir. Konu ile ilgili olarak Yayımlanan KURUMLAR VERGİSİ GENEL TEBLİĞİ (SERİ NO: 1)’NDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ (SERİ NO: 9) Resmî Gazete 04 Mart 2016 Sayı : 29643 Tebliği inceleyiniz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.