Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.12.2021 10:59 (Üye) Soru : Üstadım merhabalar, nakliye faturaları ile ilgili bir sorum var, firmamız nakliyeciye A firmasının malını taşıtıyor teslim ediyor ,nakliyeci faturayı bizim firmaya kesiyor tevkifatlı olarak.A firması diyor ki bu nakliye faturasını sen bize kes. Biz faturayı keserken tevkifat uygulamalımıyız, taşımayı bizzat bir yapmadık bir nevi yansıtma fatura gibi , sizinde görüşlerinizi alabilirmiyiz. Teşekkürler. İyi çalışmalar.

Cevap : Taşımacılık hizmetini yüklenen firmanın, bu işi bizzat ifa etmeyip bir başka firmaya devretmesi durumunda, malları taşınanlar tevkifat uygulamayacaktır. Ancak taşımacılığı fiilen ifa eden alt firma, taşımacılık hizmetini yüklenen firmaya düzenleyeceği faturada KDV tevkifatı uygulanacaktır. ?
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.