Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.12.2021 17:52 (Üye) Soru : Sayın Yetkili; Müşterimiz, geçmiş aya hatalı olarak kesilen ve fatura bilgilerinde bir alıcısı bulunmayan e-arşiv faturasının iptal edilerek e-fatura olarak tekrar gönderilmesini istemektedir. Sorunumuz; 1- 20 gün geçmiş ve ünvan-vergi numarası uyumsuz hatalı cari içerikteki bir fatura entegratör aracılığıyla iptal edilebilir mi? 2-20 gün öncesi için iptal edilen e-arşiv faturası yerine e-fatura düzenlenebilir mi? 3-Bunları yaparsak özel usulsüzlük cezası ile karşılaşır mıyız? Teşekkürler.

Cevap : Merhaba; faturaların yasal süreleri içinde iptal portalı üzerinden iptal edilmesi gereklidir. Yasal süresi geçen faturanız için noter vasıtasıyla iptal talebi oluşturup e-belge iptal / itiraz portalına itiraz olarak giriş yapmanızı önerebiliriz iyi günler
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.