Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.12.2021 11:22 (Üye) Soru : Merhabalar. Bir mükellefimizde 2 personeli 7319-4447 sayılı Kanun Geçici 31. Madde-Kredi Faiz veya Kar Payı Desteği SGK Teşviği tanımlamasını işveren servisi üzerinden yaptık. Ancak kullandığımız programda ve BDP üzerinde böyle bir kanun numarası bulunmuyor. Bunun sebebi teşvik tutarının firmanın faiz ödemesi üzerinden mahsup edilmesi midir? Bu durumda biz personel kanun numarasını 05510 olarak mı seçeceğiz. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : sigortalıdan her biri için 12 aylık süre takip edileceğinden, destek kapsamına giren işyerinin destek kapsamına giren tüm sigortalıları için "7319- 4447 Sayılı Kanun Geçici 31.Madde - Kredi Faiz veya Kar Payı Desteği" menüsü ile sisteme tanımlama yapılmasına izin verilecek olup, kredi faiz veya kar payı desteğinden yararlanılması sırasında (12 aylık sürenin sonunda) sisteme tanımlaması yapılan sigortalılardan o sigortalı için seçim yapılması gerekecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.