Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.12.2021 10:53 (Üye) Soru : Merhaba , 1- internet üzerinden (kendi web sitesinden ve trendyol gibi sağlaycıcı vasıtasıyla) bir ltd şti altın kolye , altın kupe alım satım yapıyor. bu firmanın KVKK kanuna göre verbis kayıt zorunlu mu? 2- kuyumcu yetki belgesi almak zorunda mıdır? imalat cı değil sadece alım satım yapıyor teşekkürler

Cevap : 1-Tüm mükellefler için Yıllık çalışan sayısı 50’den az veya yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL’den az olan gerçek veya tüzel kişi veri sorumlularından ana faaliyet konusu özel nitelikli kişisel veri işleme olmayanlar, VERBİS’e kayıt yükümlülüğünden istisna tutulmuştur. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/2945/Mevzuat-Dosya/14122021-kvkk-geregi-verbis-kayitinda-son-tarih.pdf 2-Kuyumcu yetki belgesi konusunda bilgimiz yok.Kuyumcular odasından bilgi alınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.