Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.12.2021 13:10 (Üye) Soru : Merhaba, bir limited şirket kuruldu iki tane münferit temsil yetkisine sahip müdür var , birisi müdürler kurulu başkanı, bu durumda müdürler kurulu karar defteri tasdik ettirmemiz zorunlu mu? yoksa sadece genel kurul toplantı ve müzakere defterini kullanabilirmiyiz?

Cevap : Genel kurul toplantı ve müzakere defteri tutulacak. LİMİTED ŞİRKETLERİN TUTACAĞI DEFTERLER: a) Yevmiye Defteri b) Defteri Kebir c) Envanter Defteri d) Pay Defteri e) Genel Kurul Toplantı ve Müzakere Defteri • Limited şirketlerde halen kullanılmakta olan ortaklar kurulu karar defterlerinde yeterli yaprakları bulunmak kaydıyla, genel kurul toplantı ve müzakere defteri olarak kullanılmaya devam olunabilir. (Ticari Defter Tebliği Geçici Madde -3/2) • Mevcut durumda kullanılmakta olan, pay defteri ile genel kurul toplantı ve müzakere defteri yeterli yaprakları bulunmak kaydıyla ve bu Tebliğde belirtilen bilgilerden eksik olanların yazılması suretiyle açılış onayı yapılmaksızın kullanılmaya devam edilebilir. (Ticari defter tebliği Geçici Madde -3/1)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.