Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.12.2021 10:29 (Üye) Soru : merhabalar, 86.22.02 - Özel muayenehanelerde sağlanan uzman hekimlik ile ilgili yatılı olmayan uygulama faaliyetleri (hastane ve poliklinik faaliyetleri ile ebe, hemşire ve fizyoterapistlerin paramedikal faaliyetleri hariç) nace kodulyla faaliyetle bulunan şahış işletmesi estekikçi mükellefimiz var. ( gögüs kadlırma, kaş kaldırma, popo estetiği gibi hizmetler ) yerinde teşhiş ya da tedavi yapma yok. Sorumuz Verbis'e kayıt olma zorunluğu var mıdır? Ayrıntılarını açıklamınızı rica ederiz. Saygılar

Cevap : DOKTORLAR, MUAYENEHANELER, KLİNİKLER VEYA HASTANELER VERBİSE KAYIT 31/12/2021 TARİHİNE KADAR KAYIT OLMAK ZORUNDADIR. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanun’un 6. maddesine göre kişilerin sağlık, cinsel hayat, biyometrik ve genetik verileri “özel nitelikli kişisel veridir”. Ana faaliyet konusu “özel nitelikli kişisel verileri” işlemek olan veri sorumluları hem özel tedbirler almak hem de “Veri Sorumluları Siciline”ne (VERBİS) kayıt olmak zorundadır VERBİSE Kayıt ; KVKK’nın web sitesi www.kvkk.gov.tr üzerinden kayıt yapılır. Siteye Giriş yapıldık dan sonra sağ tarafta yer alan VERBİS butonuna tıklayarak kayıt işlemi yapılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.