Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.12.2021 10:30 (Üye) Soru : Merhaba , çalışan sayısı ve bilanço aktif toplamı 25 milyon aşmayanlar için (gerçek ve tüzel kişiler) sağlık hizmeti (kişisel verileri işlemekten dolayı) vermelerinden dolayı verbis sistemine kayıt olmak zorundalarmıdır.

Cevap : DOKTORLAR, MUAYENEHANELER, KLİNİKLER VEYA HASTANELER VERBİSE KAYIT 31/12/2021 TARİHİNE KADAR KAYIT OLMAK ZORUNDADIR. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanun’un 6. maddesine göre kişilerin sağlık, cinsel hayat, biyometrik ve genetik verileri “özel nitelikli kişisel veridir”. Ana faaliyet konusu “özel nitelikli kişisel verileri” işlemek olan veri sorumluları hem özel tedbirler almak hem de “Veri Sorumluları Siciline”ne (VERBİS) kayıt olmak zorundadır VERBİSE Kayıt ; KVKK’nın web sitesi www.kvkk.gov.tr üzerinden kayıt yapılır. Siteye Giriş yapıldık dan sonra sağ tarafta yer alan VERBİS butonuna tıklayarak kayıt işlemi yapılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.