Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.12.2021 12:54 (Üye) Soru : Faaliyeti Tekstil Baskı olan bir mükellefim var penye üzerine dijital baskı işçiliği yapmış penyesini işi veren mükellef vermiş kendisi baskı ile ilgili boya malzemelerini kullanmış fatura tevkifatlımı olmalı tevkifat olacaksa tevkifat kodu kaç olmalı,kdv oranı kaç olmalı ?yardımlarınızı rica ederim

Cevap : Kumaş üzerine dijital baskı hizmeti, boya/kimyevi maddeler başta olmak üzere işlemde kullanılacak muhtelif maddelerin işi yaptıranlar tarafından temin edilip firmanıza verilmesi halinde Kararname eki (II) sayılı listenin (B) bölümünün 10. sırası kapsamında %8 oranında KDV'ye tabidir. •Söz konusu işlerin KDV Genel Uygulama Tebliğinin "I/C-2.1.3.2.7. Fason Olarak Yapılan Tekstil ve Konfeksiyon İşleri, Çanta ve Ayakkabı Dikim İşleri ve Bu İşlere Aracılık Hizmetleri" bölümü kapsamında, Tebliğin (I/C-2.1.3.1/a ve b) bölümlerinde sayılanlara karşı ifa edilmesi halinde (7/10) oranında tevkifata tabi tutulacaktır. KOD konusunda KDV beyannamesini inceleyiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.