Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.12.2021 18:20 (Üye) Soru : Merhaba üstadlar, 10 yıllık çalışanı ikale ile işten çıkardıkdan sonra çalışan ertesi gün başka bir işe girip 4 ay aralıksız çalışsa işsizlik sigortasını hakedebilir mi ? Yoksa ikale ile çıkışda işsizilik sigortası hak etmediği için 3 yılda 600 gün süre si yeniden mi başlar ?

Cevap : İşsizlik Ödeneğinden Yararlanma Koşulları Kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalmak, Hizmet akdinin sona ermesinden önceki son 120 gün hizmet akdine tabi olmak, Hizmet akdinin feshinden önceki son üç yıl içinde en az 600 gün süre ile işsizlik sigortası primi ödemiş olmak, Hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde en yakın İŞKUR birimine şahsen ya da elektronik ortamda başvurmak, ikale ile yapılan önceki çıkışın olumsuz etkisi olmayacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.