Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.12.2021 10:39 (Üye) Soru : Merhaba, 280 hesabın 31.12.2021 de mi yoksa 01.01.2022 de 180 hesaba aktarıldığını öğrenmek istiyorum. Geçtiğimiz hafta sormuştum ancak dönüş alamadım. 2 farklı seçeneği kullanlar oluyor. Doğrusunu yapmak istiyorum. İlgilerinizi rica ederim. Bu açıklamadan bir çıkarımım var ancak netleştirmek istiyorum. 280. GELECEK YILLARA AİT GİDERLER Bu hesap, peşin ödenen ve cari dönem içinde ilgili gider hesaplarına kaydedilmemesi gereken, gelecek yıllara ait giderleri izlemek için kullanılır. İşleyişi : Gelecek yıllarla ilgili gider ve maliyet hesaplarına borç kaydedilecek olan peşin ödenen giderler bu hesabın borcuna kaydedilir. ilgili hesap dönemlerinde bu hesabın alacağı karşılığında dönen varlıklardaki "Gelecek Aylara Ait Giderler" hesabına gerekli aktarmalar yapılır.

Cevap : Daha önce gönderdiğinizi belirttiğiniz sorunuz "vergi mevzuatı danışmanı " bölümünde yok .Başka bölüme giden soruyu biz göremeyiz. 280 hesap 01/01/2022 tarihinde 180 hesaba virman edilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.