Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.12.2021 15:36 (Üye) Soru : MERHABA, İNSTAGRAM TAKİPÇİ SAYIM YÜKSEK OLDUĞU İÇİN TRENDYOL BENİMLE ÇALIŞMAK İSTEDİ. SATIŞ YAPMAYACAĞIM SADECE LİNK PAYLAŞIMI OLACAK SAYFAMDA. LİNK TIKLANDIĞI ZAMAN PARA KAZANMIŞ OLACAĞIM. TRENDYOL BU KAZANCI BANA ÖDEYEBİLMEK İÇİN KENDİLERİNE FATURA KESMEMİ İSTİYOR. BİR MALİ MÜŞAVİR OLARAK BÖYLE BİR FATURA DÜZENLEYEBİLİR MİYİM? TEŞEKKÜRLER.

Cevap : YAPILAN İŞ TİCARİ FAALİYETDİR .3568 SAYILI YASANIN 45. MADDESİ GEREĞİ MESLEK MENSUPLARI İÇİN TİCARET YASAĞI VARDIR. Madde 45 Serbest muhasebeci mali müşavirler bu unvanlarla, yeminli mali müşavirler ise bu unvan ve tasdik yetkisiyle; 2 nci maddede yazılı işlerin yürütülmesi amacıyla gerçek ve tüzelkişilere tabi ve onların işyerlerine bağlı olarak hizmet akdi ile çalışamazlar, TİCARİ faaliyette bulunamazlar, meslekle ve meslek onuru ile bağdaşmayan işlerle uğraşamazlar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.