Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.12.2021 16:45 (Üye) Soru : Soru: Merhaba, nasılsınız. 7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun / BAZI VARLIKLARIN EKONOMİYE KAZANDIRILMASI / VARLIK BARIŞI / Türkiye’de bulunan varlıkların bildiriminden faydalanmak istiyoruz. KLM LİMİTED ŞİRKETİ 19.04.2021 tarihinde kurulmuştur. / Soru 1 : Varlık barışından faydalanabilir mi ? / Soru 2 : 31.12.2021 tarihine kadar vergi dairesine EK2 ile beyanda bulunduktan sonra ne kadar sürede beyan edilen tutar bankaya yatırılması lazım ? / Soru 3 : Varlık barışından faydalanmak istenilen tutar süresinde bankaya yatırılmasa, yerine getirilmese beyandan vazgeçilebilir mi. Bir cezai yaptırımı var mı? teşekkürler.

Cevap : Konu ile ilgili Genel tebliği inceleyiniz.Koşullar ve yükümlülükler Tebliği de açıklanmıştır. Resmî Gazete 8 Kasım 2020 Sayı : 31318 Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı)’ndan: BAZI VARLIKLARIN EKONOMİYE KAZANDIRILMASI HAKKINDA GENEL TEBLİĞ (SERİ NO: 1)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.