Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.12.2021 16:41 (Üye) Soru : Merhaba, Mükellefimiz 2022 yılında tür değişikliğine (Ltd.'den A.Ş.'ye geçiş ) gidecektir. Efatura Edefter ve diğer işlemler için yapmamız gerekenler nelerdir? Bilgilendirmenizi rica ederiz. İyi çalışmalar

Cevap : Merhaba; tüzel kişiler iöin mali mühür temin edilerek sürece başlanmalıdır. Kamu sertifikasyon merkezinden mali mühür temin edildikten sonra e-fatura uygulamasından elektronik ortamda başvuru yapılıp, çalışma yöntemi belirtlendikten sonra e-arşiv fatura başvurusu yapılmalı ve e-defter uygulamasına yine elektronik ortamda başvuru işlemleri tamamlanmalıdır. Daha detaylı bilgilendirme için ismmmo tv üzerinden anlattğımız eğitim programlarımızdaki e-uygulamalar videomuzu izleyebilirsiniz. iyi çalışmalar dileriz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.