Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.12.2021 10:29 (Üye) Soru : Bir uzmanlık sorusu soracağım birçok yerden cevap alamadım açıkçası. Soru: Uluslararası platformda online eğitim verecek olan şirketin herhangi bir yerden izin alması gerekir mi? mesela: Türkiye de ki bir vatandaşa Japonya da ki hoca ders verecek veya İngiltere de ki bir vatandaşa çin de ki hoca çin ce dersi verecek gibi.... yada Türkiye de ki uzman online sistem ile 6-7 ülkeden ayrı ayrı insanlarla bir ders düzenleyip ekonomi ile ilgili ders anlatacak gibi... Türkiye de örneği yok. Uluslararası 4-5 firma var bu şekilde . MEB ile ilgisi yok gibi. Yök ile hiç değil. Herhangi bir izin olmadan böyle bir uygulamaya başlanırsa ceza ile karşılaşmak istemiyoruz. Teşekkürler

Cevap : Uluslararası platformda online eğitim verecek olan şirketin herhangi bir yerden izin alınıp alınmayacağı konusunda Vergi birimi olarak bilgimiz yok. Hangi kurum bu iş ile ilgili onuda bilmiyoruz. Biz burada vergi ve muhasebe uygulamaları konusunda yorum yapmaktayız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.