Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.12.2021 10:28 (Üye) Soru : merhaba, devlet memuru olarak bir üniversitede görev yapmaktayım. Mali müşavir olduğum için Strateji Daire Başkanlığı'nda çalışmamı teklif ediyorlar. Fakat maaş vb. hiç bir artısı yok. Sorum, bu birimde Muhasebe Yetkilisi unvanı ile çalışabiliyoruz. Bu sıfat ile Strateji başkanlığı'nda çalışmam halinde, mali müşavirlik görevinden sayılır mı ve sonrasında (10 yıl sonra) YMM sınavına girebilir miyim. Konuyla ilgili lgörev tanımını açıklayan linki paylaşıyorum https://muhasebat.hmb.gov.tr/muhasebe-yetkilisi iyi çalışmalar dilerim.

Cevap : YMM sınavı için belirtilen 10 yıl için hesaplama konusunda Devlet memurlarına bir ayrıcalık söz konusu değil.Konu hakkında Sınavı yapacak olan TÜRMOB dan bilgi alınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.