Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.01.2022 11:31 (Üye) Soru : Merhaba ; 332050 - faaliyet kodu ile diş kliniklerine cihaz kurulum hizmeti veren cihazların bozuk parçalarını temin edip cihazlara takan sağlık cihazları teknik servisi bir limited şirket mükellefimiz var. sosyal güvenlik kurumu ile anlaşmamız yok. sağlık bakanlığından ruhsatımız var. bu şirketimiz sağlık cihazları teknik servisi işinden dolayı 2022 yılında e deftere geçme zorunluluğu var mıdır?

Cevap : Merhaba; Mükellefiniz VUK 526 kapsamında; Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşme imzalayan sağlık hizmeti sunucuları ile medikal malzeme ve ilaç/etken madde temin eden tüm mükellefler (hastane, tıp merkezleri, dal merkezleri, diyaliz merkezleri, Sağlık Bakanlığından ruhsatlı diğer özelleşmiş tedavi merkezleri, tanı, tetkik ve görüntüleme merkezleri, laboratuvarlar, eczaneler, tıbbi cihaz ve malzeme tedarikçileri, optisyenlik müesseseleri, işitme merkezi, kaplıcalar, beşeri tıbbi ürün/ürün sunan ve/veya üreten özel hukuk tüzel kişileri ve bunların tüzel kişiliği olmayan şubeleri, ecza depoları vb.).” yukarıda belirtilen kriterler içinde kalıyorsa e-fatura ve e-defter mükellefiyeti için başvuru yapmak gereklidir iyi günler
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.