Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.01.2022 13:08 (Üye) Soru : iyi günler bingöl ilinde yatırım teşvik belgeli ssk işyeri için 26322 sayılı teşvik ile ssk prim tahakkuk ettirilirken sigorta primlerinde işsizlik primleri de teşvike dahil midir. teşekkürler

Cevap : İşyerinin 6 ncı bölgede kurulu olması halinde asgari ücret üzerinden sigortalı ve işveren hissesi prim tutarının tamamı karşılanır.? 5335 sayılı Kanunun 30 uncu maddesinin ikinci fıkrası kapsamına giren kurum ve kuruluşlar teşvikten yararlanamaz. Sosyal güvenlik destek primine tabi çalışan sigortalılardan ve yurtdışında çalıştırılan sigortalılardan dolayı da bu teşvikten yararlanılamayacaktır. ? İlave 6 puanlık indirimle aynı dönem için uygulanmaz. Uygulanan teşvik asgari ücret üzerinden hesaplanmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.