Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.01.2022 13:26 (Üye) Soru : iyi günler 2020/06 dönemi itibariyle mükellefin eski mali müşaviriyle sorunları olması sebebiyle mükellef bende bu tarihden itibaren devam etmektedir. eski mali müşavir 07.01.2022 tarihinde mükellefe sözleşmeyi tek taraflı fesh ettiği gerekçesiyle tazminat hakkı doğduğu bu sebeble alacağına karşın ihtar çekmiş bu durumda mükellefin herhangi bir hakkı söz konusu mu birde eski mali müşavir defterini tutmadığı son altı ay için böyle bir hakkı mevcut mudur teşekkür ederim kolay gelsin.....

Cevap : Müşteri Meslek mensubu ile yaptığı sözleşmeyi tek taraflı fesih etmiş ise meslek mensubuna yıl sonuna kadar olan alacağını ödemesi gerekir. Müşterinin haklı nedeni var ise; elbette ihtara karşı itiraz edebilir. Sonucu yargı belirler .
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.