Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.01.2022 10:18 (Üye) Soru : Merhaba; 01.01.2022 yılı itibarı ile dosyasını tutmayacağım müşterim için sözleşmeyi güncellemek gerekir mi 2021 yılı Kurumlar Vergisi ve geçici beyanlarını vereceğim için. Önceden kapatan yada devir yaptığımız müşterimizin beyanlarını aylar sonra verebiliyorduk artık veremiyoruz . Tüm beyanları verdikten sonra iptal edersem, devir alan meslektaşım sorun yaşar mı ? Güncelleme derken ne kastediliyor. 2021 yılına ait sözleşme tarih ve no sunu Türmob da olduğu gibi gib' e girmek istedim güncelle dedim izin vermedi. Sözleşmeler açılışlarda bir ayda, kapanışlarda 15 günde bildirilirdi bu durum değisti mi ?Teşekkür ederim.

Cevap : Sözleşmeler her yıl yenilenir. Mevcut GİB sözleşmeleri FESİH EDİLECEK Yeni aracılık ve sorumluluk sözleşmeleri girilecek Söz konusu sözleşmeye Türmob sözleşmesinin tarih ve sayısı yazılacak. Devir ettiğiniz veya kapanan müşterileriniz için ARACILIK SÖZLEŞMESİ yapılarak beyannameler verilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.