Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.01.2022 10:49 (Üye) Soru : Muhasebe sözleşmelerimde süre uzatımı yapmak istiyorum . 2 sene öncesinde açmış olduğum firmama gecen senede süre uzatımı yapmıştım . bu sene de süre uzatımı yapmak ıstıyorum fakat süre başlangıç ve bitiş tarihimi 2020 olarak verıyor. bu şekilde mi kalacak yokso sözleşme süre uzatımı dedikten sonra başlangıç ve bitiş tarihimini 2022 olarak düzeltmem gerek mi?

Cevap : Yeni sözleşme girişi yapacaksınız. Yapılacak işlemler aşağıdaki sıraya göre yapınız. 1-GİB de bulunan Aracılık ve sorumluluk sözleşmesini FESİH ediniz. 2-Türmob e-birlik sisteminden Mesleki hizmet sözleşmesini düzenleyiniz. 3-GİB internet VD sisteminden yeni Aracılık ve Sorumluluk sözleşmesi giriniz Sözleşmeye Türmob sözleşmesinin sayı ve tarihini yazınız ve giriş yapınız. 4- Türmob sözleşmesindeki yıllık tutar için DV beyannamesini siz veya müşteri verecek
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.