Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.01.2022 15:59 (Üye) Soru : SELAMLAR AGİ ASGARİ ÜCRET ALAN KİŞİDEN KALKTI. DİĞER BİR İFADEYLE DE AGİ DE KALDIRILDI DENİLİYOR VE ÇELİŞKİ VAR.. ASGARİ ÜCRETİN ÜSTÜNDE OLANLAR İÇİN AGİ KALKTI MI ? ASG.ÜCRETİN ÜSTÜNDÜ MAAŞ ALANLAR İÇİN GV DEN (ASG.ÜCRETTEN ALANLARIN GV.TUTARI KADAR ) GELİR VERGİSİNDEN MAHSUP EDİLİYOR DENİLİYOR HANGİSİ DOĞRU ACABA ÇELİŞKİ DOĞDU SANIRIM. BİLGİ VERMENİZ RİCA OLUNUR.

Cevap : ASGARİ GEÇİM İNDİRİMİ (AGİ) DÜZENLEYEN GVK 32. MADDE YÜRÜRLÜKTEN TAMAMEN KALDIRILMIŞTIR. BU BİR SÖYLENTİ DEĞİL GERÇEKTİR. ARTIK AGİ YOK. 01/01/2022 TARİHİNDEN İTİBAREN ÜCRETLİLER İÇİN YAPILACAK VERGİLEME İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNK DE BELİRTİLEN GENEL TEBLİĞİ İNCELEYİNİZ. https://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/user_upload/Tebligler/Taslaklar/gelir/gvktebtaslak319_07012022.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.