Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.01.2022 12:32 (Üye) Soru : Merhaba bağımsız olarak muhasebe bürosu sahibiyim. ve mesai saatleri dışında aynı zamanda maalesef bu ekonomik şartlar karşısında Kurumsal bir firmada satış pazarlama işi yapmak istiyorum.... firma aynı zamanda beni 4/a ssk kapsamında ssk girişimi yapacak... bu kapsamda mesleki açıdan sorun olurmu? ve 4/a ssk li olarak prim günlerim olursa emeklilik kapsamında günlerimden sayılır mı ? bu kapsamda kararsız kaldım. nasıl bir yol izlemem gerekir teşekkürler

Cevap : 4b kaydınız esas alınır Bağımsız çalışanlar kütüğüne kayıtlısınız Serbest Meslek Erbabı olarak çalışmanızın devam etmesi halinde yine 4b li sigortalılığınız esas alınacaktır. 4a gün olarak değil sigortalı işçi hissesi hesabınıza eklenir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.