Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.01.2022 12:36 (Üye) Soru : Merhaba. Bir konuda bilgi almak istiyorum. 2021 yılı 1-2-3. aylarda bir sigortalısı olan bir işyeri dosyası mevcut . 2021 mart ayında o bir işçi çıkıyor. İşyeri ssk dosyası 4-5-6-7-8-9-10-11. aylarda boş kalıyor. 12. ay da tekrar işçi girişi oluyor. Teşvik ekranından baktığımda ortalama sayısı sıfır olarak görünüyor ve aralıkta ssk girişi olan işçi için 6111 nolu teşvikten faydalandırıyor. Bu doğru mu emin olamadım . Boş olan aylarda ortalama hesaplaması nasıl yapılıyor? Aralıkta işe giren işçi 6111 sayılı teşvikten faydalabilir mi ?Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

Cevap : İşçinin sgk teşvik sorgulaması için; e-sgk işveren sistemi teşvik sorgulama ekranından işçinizin TC sini girerek sorgulama yapabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.