Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.01.2022 12:41 (Üye) Soru : Merhaba , özel sektör bir firma bir bankadan kredi alırken 4447 sayılı kanun 31.geçici madde 7319 sayılı kanundan 01.01.2022 de işe alınan bir çalışanından , bu kanundan faydalanmıştır. muhgk bildirgesi verirken bu kanunu mu seçicez yoksa 5510 kanun seçip mi onaylanacakır . bilgi verebilir misiniz?

Cevap : Bu destekten yararlanılabilmesi için, işverenlerce eSGK kanalıyla tanımlama yapılması gerekmektedir. İşverenlerce kapsama giren sigortalılara ilişkin yapılacak tanımlama, www.sgk.gov.tr adresinden giriş yapılmak suretiyle erişilen “eSGK/İşveren/İşveren Sistemi ttps://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi)/ Teşvikten Faydalanılacak Sigortalı Tanımlama” ekranında yer alan “7319- 4447 Sayılı Kanun Geçici 31.Madde – Kredi Faiz veya Kar Payı Desteği” menüsü vasıtasıyla yapılacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.