Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.01.2022 13:18 (Üye) Soru : Ücret tarifesinde serbest meslek ücretleri yeşil kalemler arasında değil. Maliyenin belirlemiş olduğu asgari ücrete İstanbul farkı olan %35 ilave edilmeyecek mi?

Cevap : Hayır ilave edilmeyecek. Notlar bölümünü inceleyiniz. NOTLAR: 3.6-DEFTER TUTMA ÜCRETLERİ İÇİN A ve B bentlerinde tespit edilen ücretler 1. Grup İller arasında yer alan ve merkez nüfusu 5 milyondan fazla olan illerde % 35, 3 milyondan fazla olan illerde % 20, 2 milyondan fazla olan illerde % 10 ve 1 milyondan fazla olan illerde % 5 oranında artırılarak uygulanır.(TARİFE İSTANBUL İÇİN % 35 ARTIŞ YAPILMIŞ HALİDİR.) SERBEST MESLEK KAZANÇ DEFTERİ A-B BÖLÜMÜNDE SAYILMAMIŞTIR. AYRI BİR BÖLÜMDE YER ALMAKTADIR. 2 SERBEST MESLEK KAZANÇ DEFTERİ
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.