Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.01.2022 10:12 (Üye) Soru : Merhaba, SMMM ünvanına sahip bir kişi, bir başka yerde sigortalı olarak çalışmasının yasak olduğunu biliyoruz.Sizlerden ricam bu yasağa uymayan kişinin disiplin yönetmeliğinde hangi maddeyle ceza yapılıyor.Ben inceledim ama ilgili maddeyi bulamadım.Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.

Cevap : SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK KANUNU DİSİPLİN YÖNETMELİĞİ1 Geçici Olarak Mesleki Faaliyetten Alıkoyma Cezası MADDE 7 – (Değişik:RG-27/09/2007-26656) Geçici olarak mesleki faaliyetten alıkoyma cezası, her bir eylem için altı aydan az, bir yıldan çok olmamak üzere aşağıdaki hâllerde uygulanır. . b) Çalışanlar listesinde kayıtlı bulunan meslek mensuplarınca sahip olunan unvanla Kanunun 2 nci maddesinde yer alan işlerin yürütülmesi amacıyla gerçek veya tüzel kişilere bağlı ve onların iş yerlerine bağımlı olarak açık veya gizli hizmet sözleşmesi ile çalışılması.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.