Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.02.2022 10:59 (Üye) Soru : E-Arşiv fatura kesme sınırı hakkında bir çok yerde taslak tebliğ yasalaşmış gibi bildirimler yapıldığı için hem meslektaşlarımızın (öncelikle benim) kafası karışmakta. Çünkü günde bir veya 2 mükellefimin bu konuda müşterimin mali müşaviri sınır değişmiş diye dönüş alıyorum. Sayın odamızca bu konuda (yasal tutarlar hakkında) duyuru yayınlarsa bu bilgi kirliliğine son verilmiş olacaktır. Şimdiden teşekkür ederim. - konulu bilgi edinme isteğiniz cevaplanmıştır. **** Açıklama: Bilgi Edinme sisteminden idari ve yönetsel işlemlere ilişkin sorular yanıtlanmaktadır. Üye ve stajyerlerin İş Hukuku, Sosyal Güvenlik Mevzuatı VB konulardaki soruları web sayfamızda mevzuat/soru-cevap bölümünde yanıtlanmaktadır. Sorunuzu ilgili yerden göndermenizi rica ederiz.

Cevap : Merhaba; VUK 535 Genel Tebliği ile son güncel uygulamaların anlatıldığı "e-uygulamalarda güncel değişiklikler" isimli İSMMMO TV canlı yayınımız 28 Ocak 2022 tarihinde yapılmıştır. Yayın tekrarına https://form.ismmmo.org.tr/tvizle.asp?id=566 adresinden ulaşabilirsiniz. Güncel uygulamalara ait yayınladığımız tablomuz da ayrıca web sitemizde yayınlanmıştır iyi çalışmalar dileriz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.