Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.01.2022 13:00 (Üye) Soru : Sayın üstadım,bilindiği üzere 7349 sayılı Kanunda birden fazla işverenden ücret alanlarda vergi istisnasının sadece en yüksek olan ücrete uygulanacağı hükme bağlanmıştır. İki iş yerinde çalışan bir kişi, çalıştığını ve aldığı ücreti nasıl belgeleyecek ve istisnadan hangi şirketten faydalanacak ? Bunu belgeleyecek, bu konuda herhangi bir bilgi ve belge var mı ?

Cevap : Hizmet erbabının birden fazla işverenden ücret alması halinde istisna sadece en yüksek olan ücrete uygulanacaktır. Çalışan, daha düşük ücret aldığı işverene durumu bildirecektir. Bu konuda düzenlenecek belge konusunda GİB tarafından bir belirleme yapılmamıştır. Bu hafta yayımlanması beklenen Tebliği taslağına aşağıdaki link den ulaşabilirsiniz https://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/mevzuatek/gv319_24012022.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.