Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.01.2022 09:39 (Üye) Soru : Merhaba.Limited şirket kurduk.Ana faaliyet kodu 791101-SEYAHAT ACENTESI FAALIYETLERI (HAVA YOLU, DENIZ YOLU, KARA YOLU, DEMIR YOLU ULASIMI IÇIN BILET REZERVASYON ISLEMLERI VE BILET SATISI, SEYAHAT, TUR, ULASIM VE KONAKLAMA HIZMETLERININTOPTAN VEYA PERAKENDE SATISI, VB.) olarak geçsede henüz türsab a ( TÜRKİYE SEYAHAT ACENTELERİ BİRLİĞİ ) kayıt yaptırmadık.sadece kuruluştaki kodumuz bu. henüz herhangi bir fatura da kesilmedi. sormak istediğim şu normalde seyahat acenteleri turizm payı beyanı vermek zorunda. biz henüz türsaba kayıtlı olmadığımız için turizm payı beyanı vermek zorunda mıyız boş da olsa yoksa türsab a kayıt olana kadar beyan zorunluluğumuz yok mudur ?

Cevap : Fiilen faaliyete başlanılması ve belge alınması ile mükellefiyet tesisi yaptırılacaktır. Mükellefiyet olmadan boş beyanname verilmez. Konu ile ilgili, olarak aşağıdaki link de bulunan yazımızı inceleyiniz. https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/duyuru/04112019_turizm_payi_beyanname_tebligi.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.