Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.02.2022 10:17 (Üye) Soru : Merhaba, Toptan satış yapan bit ltd.şirket. toptan sattığı ürünleri internetten de satmaya başladı. (n-trendyol gibi yerlerde) internet satışı yapanlara gelen 2022 cirosu 500 bin efatura edefter sınırı, bu bahsettiğim şirket için de geçerlimi. Bu firma esasen toptancı. satışlarının %90 ı toptan fiziki satış. Teşekkürler

Cevap : Merhaba; VUK 535 kapsamında mükelelfiniz aşağıda belirtilen kriterler kapsamında kalıyorsa e-fatura uygulamasına ilgili tarih itibariyle geçiş sağlayacaktır. aracıları ile kendilerine veya aracı hizmet sağlayıcılarına ait internet sitelerinde veya diğer her türlü elektronik ortamda mal veya hizmet satışını gerçekleştiren mükelleflerden, 2020 veya 2021 hesap dönemleri için 1 Milyon TL, 2022 veya müteakip hesap dönemleri için 500 Bin TL ve üzeri brüt satış hasılatı (veya satışları ile gayrisafi iş hasılatı) olanlar iyi çalışmalar dileriz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.