Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.02.2022 15:36 (Üye) Soru : Defter beyan sisteminde avukat bir serbest meslek mükellefimin gelir kayıtlarında kdv toplamı hatalı çıktı.entegratöründen yıllık makbuz dökümü aldım. Defter beyan gelir dökümü ekranında bazı kayıtlarda kdv tutarı, aldığım listedekinden farklı. belge girişine gidince girdiğim rakam doğru.Ekranda hatalı gözüküyor ve toplamı ekrandaki rakama göre yapıyor Bu şekilde gider kayıtlarında da hatalar olabilir. herkeste hata olabilir. Beyannameyi bu kayıtlara nasıl güvenip yapacağız. defter beyan ile ilgili kime sorunumuzu anlatacağız? Gelirleri programımdan entegre etmiştim. Giderleri ise doğrudan defter beyan sisteminden girmiştim.

Cevap : Size önerimiz Gelirleri de doğrudan girmeniz yönünde olur. Teknik düzenlemeler ve entegrasyon konusunda bilgimiz yok.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.