Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.02.2022 12:10 (Üye) Soru : - 4.02.2022 11:36:59 - tarihinde tarafımıza göndermiş olduğunuz - Nevi Değişikliğinde personellerin nakli Ltd. den A.Ş. ye geçişte 16 kodlu Nakil ile kullanabilir miyiz? Ayrıca Ltd. den Nakil Yaptığımız Personeller BES e tabi olmalı mı? Nevi Değişikliği Nedeniyle AŞ olan firma Tevkifatlı Fatura Kesme Durumunda LTD şirketinden farklı uygulamaya mı tabii. Bir Sigorta Şirketimiz Araç Tamir Faturalarında 7/10 Tevkifatı 2.000 TL limit olmaksızın talep ediyordu bizde LTD. şirketimizde bu taleplerini yerine getiriyorduk. AŞ. olunca yine 7/10 Tevkifatı 2.000 TL limiti olmaksızın bütün faturalarında Tevkifat Uygulayabilir miyiz? 2.000 TL altı faturalarda yasal bir engel var mı?

Cevap : İşçiler için nakil kodu kullanılmalıdır. BES 2 aydan sonra ihtiyaridir. Sorunuzun Vergi ile ilgili bölümünü Vergi danışmanımıza iletiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.