Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.02.2022 10:30 (Üye) Soru : Bugun yayinlanan kdv tebligine gore gifa maddelerinde kdv orani %8'den %1 indirildi. tebligde cok net yazmiyor ancak hazir yemek uretimi yapip satisinibyapan fitmalarin satislarindaki kdv orani da%1 olarak mi uygulanacak, yoksa %8 olaraknuygulanmaya devam mi edecek.

Cevap : % 8 olarak uygulamaya devam edilecektir . " Lokanta, kahvehane, kır kahvesi, çay bahçesi, çay ocağı, kıraathane, kafeterya, pastane, ayakta yemek yenilen yerler, yemeği pakette satan veya diğer şekillerde yemek hizmeti sunan yerler, içkili lokanta, kebapçı ve benzeri yerlerde (birinci sınıf lokanta ruhsatı ya da işletme belgesine sahip olan yerler ile üç yıldız ve üzeri oteller, tatil köyleri ve benzeri tesislerin bünyesindeki lokantalar hariç) verilen hizmetler (bu yerlerde verilen hizmetlerin alkollü içeceklere isabet eden kısmı hariç), KDV oranı eskiden olduğu gibi % 8 olarak uygulamaya devam edilecektir."
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.