Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.02.2022 12:56 (Üye) Soru : Merhaba. Serbest Meslek Erbabı olan şahıs şirketi firmamız mali müşavirlik ofisidir. Şahıs şirketi olan ofisimizi limited şirkete dönüştürmeyi planlıyoruz. Tür değişikliği için gerekli evraklardan "Özvarlık ve Sicile Tescili Zorunlu Olan Varlıkların Tespitine İlişkin Smmm Raporu" 'nu kendisine ait şahıs şirketini limited şirketine dönüştürecek olan mali müşavirimiz imzalayabilir mi? Yardımlarınız için teşekkür ederim. Saygılarımla,

Cevap : Şahız şirketi diye bir şirket türü olmaz. "adi ortalık" olur Serbest meslek mensuplarının oluşturdukları ortaklık "Adi ortaklık" dır şirket değildir. DBS e-smm tutarlar e- smm tutanlar Limited şirkete dönüşemez. Bilanço esasına göre defter tutan "ticari "işletmeler Şirkte dönüşür.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.