Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.02.2022 12:59 (Üye) Soru : Merhaba, iki mükellefiyet hakkında sorum olacaktı 14.02.2022 de uygulanan yeni kdv oranları hakkında 1.sorum "çiğ köfteci dükkanının perakende tesliminde uygulanacak katma değer vergisi (KDV) oranı nedir? 2.sorum "sıkma meyve suyu işi ile uğraşan mükellefin perakende satışı ve aynı zamanda bir markete toptan paketleyerek satışında kdv oranı nedir? şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz.

Cevap : Çiğ köfte için uygulanacak KDV oranı % 1 dir. "sıkma meyve suyu işi ile uğraşan mükellefin perakende satışı ve aynı zamanda bir markete toptan paketleyerek satışında kdv oranı % 1 dir. Tüm gıda ürünlerinde Toptan, imalat , perakende ayrımı kaldırılmıştır uygulanacak kdv oranı % 1 dir. Aşağıdaki link de bulunan yazımızı inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/3138/Mevzuat-Dosya/duyuru.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.