Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.02.2022 16:27 (Üye) Soru : Sayın danışman az önce sorduğum sorunun cevabı anlasilamadi poğaça börek salonlari pastaneler lokanta ve büfeler KDV indirimi olmayacak 8 den devam edicekler demişsiniz sonra devaminda tekrr bu işyerleri için 1 demişsiniz bu işyerleri. 8 den devam edecekler 1 e mi indiricekler ...... Ayrıca sebze meyva satışı yapan perakendeci manavlar 1 indiriminden yararlanicaklarmidir tskler

Cevap : Verilen cevap da Lokanta ,Pastane ve diğer mekanlarda verilen hizmetlerde KDV oranın değişmediği (% 8) size acıkça izah edildi. Bu yerlerden müşteri dükkanda oturup yemeden paket olarak alır ise bu ürünlere % 1 KDV uygulanır.diye yanıt verildi. Diğer taraftan sebze meyve için aşağıdaki cümle ile yanıt verildi Gıda maddeleri Satışlarında İmalat ,toptan perakende ayrımı kaldırılmıştır. Her safhadaki teslimler için % 1 oranında KDV uygulanır. Sebze meyvede gıda ürünüdür. her safhadaki satışları için % 1 KDV uygulanır. Web sayfasındaki yazımızı incelleyiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.