Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.02.2022 11:41 (Üye) Soru : Mali müşavirliğini yaptığım yayınevi şirketinin bugün itibariyle ortağı olacağım. ortağı olacağım şirketin Mali müşavirlik hizmeti vermeye devam edebiliyor muyum? ayrıca bugün hisse devrim gerçekleşirse ocak ayına ait beyannameyi verebilir miyim? Ayrıca başka firmanın müşavirliğini de yapabilir miyim? Teşekkürler İyi çalışmalar,

Cevap : Serbest çalışan Meslek mensupları Ticari şirketlere ortak olabilirler. Yönetici olamazlar (imza yetkili) Şirketin defterini tutabilirler, beyannamelerini gönderebilirler. Serbest çalışıyor iseniz elbette başka müşterilerinize hizmet verebilirsiniz.Yayın evinde bağımlı çalışıyor iseniz. Odadan alacağınız "Üye kayıt" belgesi ile VD müracaat edilir Şirket adına şifre alınır. beyannameler gönderilir. Bir yerde bağımlı çalışanlar başaka işverende bağlı çalışsalar da sadece bir firma için mesleki unvan kullanılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.